DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Psí salon HAFI Teplice

Novinky

 

 

 

          Některé pejsky je nutné před procházkou důkladně obléct

 

 

                                         

 

 

 

 

 

 

                                                     

 

                                                

                                    Jorkšírský teriér

                       ( modelem postál vpředu Matýsek a za ním vykukuje Betynka ) 

                       

Nedávno jsem obdržela od své známé krásné fotografie jejích milovaných jorkšírských teriérů a rozhodla jsem se je zveřejnit na svých stránkách. Při té příležitosti musím poznamenat, že obliba Jorkšírského teriéra neustále stoupá a v současné době je to jeden z nejčastějších zákazníků psích salonů. Nikdo z mých kolegů, psích kadeřníků, by asi před 10 lety netušil, že tu vznikne určitý paradox, kdy dlouhosrsté plemeno ve své standartní úpravě na ulici potkáte vlastně výjimečně. Zato oblíbených střihů vznikly desítky. Když se zeptáte majitelů, kteří vlastní tohoto neodolatelného rošťáka a třeba už několikátého, proč se rozhodli pořídit si toto  plemeno, na prvním místě je většinou argument, že pejsek doma nelíná a není bílý. Pokud se nechce česat, prostě se nechá ostříhat.  

 

                                       Historie plemene                                                                                                                                                                           

Yorkšírský teriér původně patřil ke psům chovaným anglickou chudinou. V 11. století platil pro poddané v Anglii zákaz lovu a dokonce i zákaz chovu velkých loveckých psů. Z toho důvodu vyšlechtili horníci z oblasti West Riding v hrabství Yorkshire malého robustního psíka, který uměl chytat krysy a potkany a příležitostně lovil i králíka. Na vzniku yorkšírského teriéra se patrně podíleli nízkonozí skotští teriéři. O jeho dlouhou hedvábnou srst se pravděpodobně zasloužil maltézáček. Původní poslání yorkšírského teriéra nebylo právě lehké. Doprovázel horníky do šachet a v přádelnách působil jako krysař. Angličtí dělníci pořádali pro své psy dokonce i zápasy s krysami. Přerod u yorkšírského teriéra z pracovního ve společenského psa se udál koncem 19. století. Tehdy se stal mazlíčkem dam z vyšší společnosti. Ve všeobecné povědomí vešel na počátku šedesátých let 20. století a dodnes se těší stále rostoucí oblibě. Do svazu Kennel Club bylo toto plemeno poprvé zapsáno v roce 1886. Anglický název Jorkšírského teriéra je Yorkshire terrier.

 

                                                    Charakteristika a péče

Živý výraz očí tohoto malého psíka vypovídá mnoho o jeho povaze. I přes svůj malý vzrůst a nevinný vzhled je to velice ostrý, živý, odvážný a vždy ostražitý pes, který velice rád štěká. K neznámým lidem se chová poněkud nedůvěřivě a odtažitě, ale svého pána miluje nadevše a je nervózní když je bez něho. Je to oddaný psík, který ochotně a rád doprovází svého majitele všude, kam se hne. Spokojí se i s nošením v košíčku nebo speciální tašce, jen když může být na blízku tomu svému člověku. Yorkšírský teriér rozhodně nepatří mezi zrovna nejposlušnější. Tento malý psík je velice tvrdohlavý, proto musí být jeho výchova pečlivá a důsledná. Přestože patří mezi nejmenší psí plemena světa, miluje pohyb a dovádění, a proto je i vhodným účastníkem závodů agility a jiných psích sportů. Pravidelný pohyb je pro toto plemeno velmi důležitý, už jen proto, že mají sklon k tloustnutí. Yorkšírský teriér je poměrně robustním a odolným plemenem, které není nijak přecitlivělé, nebo přehnaně náchylné k onemocněním. Údržba srsti je velice náročná. Krásná lesklá srst sahající až k zemi, jakou vídáme u výstavních psů je výsledkem dlouhých hodin péče a vyžaduje mnoho trpělivosti jak od psa, tak od jeho majitele. Základem péče o srst je pravidelné pročesávání a kartáčování. K dosažení co největší délky je třeba srst psa balíčkovat. Sportujícímu psovi je vhodné srst stříhat.  

                                                                 ( modelka Betynka)

                                                      

                                                           autor: I. Hanousková, zdroj : Wikipedie

                                                                                                                    

                                             Štěňátko na prvním sněhu

                                                           

                                                     

 

                                             

                                           Péče o srst psa

Po častých dotazech svých zákazníků ohledně údržby svých miláčků jsem se rozhodla na svých stránkách přehledně odpovědět na najčastější otázky.                                                                                                   

Jak často je vhodné koupat psa?

Pes je zvíře polopouští a savan. V těchto podmínkách se prapředci dnešních psů pochopitelně k vodě příliš často nedostali a moc často se tedy nekoupali. Dokonce ani příliš často nezmokli, takže jejich hygieně musela stačit tzv. prašná lázeň, jak to vidíme dodnes u řady polopouštních zvířat. Přesto je srst psa obvykle velmi dobrou ochranou proti dešti, ale vyžaduje alespoň minimální míru promaštění.

Psi s klasickou srstí se příliš často koupat nemusí, dokonce se dá říci, že by se měli koupat jen minimálně, třeba dokonce jenom 2x za rok. Tedy míním koupání šampónem, běžnou vodní lázeň lze dopřát každému psovi, který rád plave.

Co dělat, když je pes lehce cítit?

Při běžném čištění po příchodu z venku lze psa otřít vlhkým hadříkem - ale prát a žehlit je třeba tento hadřík, nikoli psa. Pokud už začne pes být lehce cítit, nejšetrnější je vytřít psa octovou vodou, podobně, jako když vytíráte ledničku (1 díl octa, 3 díly vody). A říkám, vytřít, nikoli prolévat nebo koupat.

Koupání psů s kadeřavou a hedvabnou srstí /max. 2x za měsíc/

Zcela jiná situace je ale u psů s kadeřavou a hedvábnou srstí, jako příklad bych vzala boloňského psíka. Už od útlého štěňátka je potřeba ho zvykat na manipulaci se srstí a koupání, které mu může být zpočátku nepříjemné. Samozřejmě není vhodné se na psa vrhnout, přeprat ho a začít máčet nebo polévat. Vše se musí dít postupnou nenásilnou cestou za soustavného chválení a odměňování štěněte. V osmi tydnech už by měl být vykoupán, protože v této době probíhá tzv. socializační okno. Co v této době pes zažije a s čím se setká, to bude do budoucna považovat za normální standard. Velmi zásadní je otázka pravidelného česání.

Psí srst potřebuje česání

Dlouhá a hedvábná srst vyžaduje česání velmi často, běžně 2x denně, klasická alespoň 1x za týden, ale pokud pročešeme psa každý den, bude se na tento denní rituál obvykle těšit a sám bude slastně nastavovat hřbet, hlavu a krk.

Co s péčí o srst psů, kteří se neradi češou?

Samostatnou kategorii tvoří psi, kteří na sebe nedají hřebenem nebo kartáčem sáhnout. Pro ty mám řešení. Existuje rukavice s výstupky a hroty, kdy psa hladíme a současně vyčesáváme. Pes je spokojený, protože ho hladíme a věnujeme se mu, my máme radost, že ho vyčesáváme.

Proč psa česat?

Česáním se zabraňuje zacuchání srsti, čistí se, odstraňují se uvolněné chlupy a kůže se masíruje a prokrvuje. Pes se navíc zbavuje případného svědění.

                                                                  

                                                                   Autor: Ivana Hanousková, zdroj: MVDr. Zdeněk Cvrček

                                                                                       

                                                                                                     

 

                                              

                                                                 PSÍ SALON HAFI NABÍZÍ:

 

    Novou kolekci psích oblečků, slušivých svetříků a  pláštěnek ve všech velikostech za bezkonkurenční ceny!

                                 
       

 

                                              

 

                                            

             Velký úspěch na Oblastní výstavě v Teplicích

Náš výstavní Německý ovčák vyhrál první místo a získal titul Oblastní vítěz.

                                                           .

                                                        A tady je fotka našeho 4letého Quipa                 

                                                                   

 

                                                      

                       Neuvěřitelný příběh malé kříženky Čity

Před několika dny přišla na pravidelné zkrášlení v psím salonu HAFI má oblíbená zákaznice Čituška. Když jsme se po pravidelné proceduře dali s její paničkou do řeči, zjistila jsem, že k nám dochází už pátým rokem. Čituška není jen tak obyčejný pejsek, kterého si člověk vybere u chovatele, či v psím útulku. Její původní majitel jí odsoudil k pomalé smrti hlady a žízní, protože jí uvázal ke stromu a odjel. Nikdo neví jak dlouho trpělivá a milá Čita čekala na záchranu a opravdu se našel někdo, kdo si ubohé fenky všiml a ujal se jí. Byli to manželé Poslušní, kterým bych tímto způsobem složit poklonu a veřejně jim poděkovat.

A tady je fotografie čity, která nikdy nepřestala důvěřovat lidem a svým majitelům denně  projevuje lásku a oddanost.

                                                                 

 

 

                                                   

Jako žhavou novinku psího salonu Hafi, bych ráda představila  8 měsíců starou fenku velkého knírače Anette Jesstyno. Impozantní vzhled, spojený s vyrovnanou povahou, jí dává předpoklad budoucí špičkové chovné feny. Podařilo se mi podařit přesvědčit její  majitelku, aby navštívila kurz vystavování na cvičišti FORPES/www.forpes.cz/ a myslím, že Anetka se nám předvedla nad očekávání dobře. Takže přeji hodně úspěchů v další kariéře a tady je foto.

 

                                                    

                                                     

Jaro je v plném proudu a pejsků, kteří potřebují najednou zbavit zimního kožíšku a zkrášlit na jarní procházky je opravdu hodně. Proto prosím své  milé zákazníky o trpělivost. Objednávky se pohybují okolo 4 týdnů, samotné koupání pak do týdne. Telefoní čísla na objednávky jsou  v sekci kontakty.

                                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

image

 

Co se děje v kynologickém kroužku.

 

V pondělí, 27. září 2010, pršelo, jen se lilo. A tak se Ivana a Vlaďka domluvily a umožnily dětem z kynologického kroužku schůzku přímo v psím salónu HAFI.

Na programu byla úprava srsti malého knírače. Stříhalo se a česalo a také diskutovalo a malovalo. Fenka naší trenérky Vlaďky, kníračka Zoe z toho všeho zkrásněla.

Jak se stát členem kynologického kroužku?

Kroužek pod vedením Ivany, Vlaďky a Milušky funguje od září 2010 a můžou se prostřednictvím svých rodičů hlásit děti ve věku od 8 do 18 let. Kapacita kynologického kroužku je omezena, takže neváhejte a rezervujte si včas místo na e-mailové adrese: info@forpes.cz.

Kroužek  bude vždy v pondělí v 16,30 HODIN NA CVIČIŠTI ForPes!  www.forpes.cz

Kroužek kynologie má za úkol naučit děti zodpovědnosti a samostatnosti, lásce k přírodě a zvířatům. Zároveň je má však naučit i to, jak se chovat k cizím psům a jak se případně bránit při napadení psem.

Kroužek pod vedením pedagoga a zkušených instruktorů sportovní kynologie bude zaměřen na základy etologie a kynologie. Etologie je samostatná nauka o chování psů a psovitých šelem, která úzce souvisí s péčí o psa, věnuje se základním hygienickým návykům a péči o psa. V základech kynologie, nauce o psech, jejich chovu a šlechtění, se děti naučí rozlišovat různá plemena psů i účel za jakým byli vyšlechtěni. Naučí se rozeznávat různé druhy kynologie (sportovní, služební, canisterapie apod.) a v reálu poznají i různé druhy psích sportů (flyball, agility, frisbee, dogdancing apod.). Pro děti s vlastním pejskem budou připraveny i praktické úkoly, děti i jejich chlupatý kamarád se naučí základům poslušnosti i praktické péči o pejska. A kdo pejska nemá, nevadí! My jich máme dost!

 
 
                                                                                          
                                             

                           12.08.10 Návštěva v psím salonu HAFI

Nikdy jsem nebyla v salonu krásy. Nejsem pudl ani bišonek, jsem německý ovčák a o šamponování, foukání, stříhání, čechrání a natužování jsem byla vždy ochuzena. Až do včerejšího dne. Panička Lenka se rozhodla, že i já, coby krásná psí slečna, mohu být ještě krásnější a objednala mě u své kamárádky Ivany do psího salonu HAFI.
Nevěděla jsem do čeho jdu. V salonu to vonělo, všude byly samé dobroty a já myslela, že se bude pít káva a že mě přitom hezky učešou.
Kdepak! Ivana se svou dcerou Markétou mě popadly a vysadily do kachlíkové vany. Pak pustily vodu. Spoustu vody. Byla jsem celá promočená, z uší mi crčela voda a vůbec mi to neslušelo. Holky na mě nalily něco voňavého a pěnily a pěnily. Je pravda, že to, co ze mě teklo, nebyla vůbec čistá voda.
Přece jsem nemohla být takhle špinavá?? Nejsem žádná šmudla! Ivana vysvětlila paničce, že ve staré srsti se drží spousta špíny a že se budeme divit, jak prokouknu. A prokoukla jsem. Chlupy ze mě při fénování lítaly na všechny strany a mě se to docela líbilo. Markéta mi ručníkem vytřela vodu mezi prsty na packách a pak přišly na řadu i uši. Foukal se i ocásek a bříško a já se vyloupla do krásy. Ivana do mě ještě něco vetřela, pročísla mi srst a já se cítila celá svěží :-)
Kira, která mě na proceduru doprovodila, mi pak záviděla. Hlavně to cachtání!
A při loučení jsem dělala na Ivanu takové psí oči, že mi na cestu domů zabalila dárek. Celý pytlík frolíků!
Řeknu vám, že v takovém psím salonu to vůbec není špatné! ...akorát panička tam celou dobu zacláněla s foťákem :-)
Vaše Holly
                                                                    zdroj:www.forpes.cz
                                                                           autor:Lenka
                      
 
 
          
 
 
                                                                 
 
 
                                                                         
 
 
 
                                                                        MVP LITOMĚŘICE 2010
 
 
           22. a 23.5 2010 proběhla Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích. S radostí oznamuji, že Flanderský bouvier, připravený v psím salonu HAFI vyhrál ve své třídě a získal CAC (národní šampion krásy) a CACIB (mezinárodní šampion krásy)
 
                                               Klikni
 
          
 
 
 
22. 5 došlo na výstavišti v Litoměřicích v 10 hodin u kruhu Německých ovčáků k setkání příznivců chovu plemene Dlouhosrstý Německý ovčák.
Přivítání proběhlo tradičně výkřiky,, jé, vy máte taky dlouhosrsťáka!!!!" Pochválili jsme si navzájem své krasavce a promluvili si o stoupající oblibě plemene a nutnosti jeho zrovnoprávnění v chovu Německého ovčáka.
                                                                   
                                                       
                                                                        
            V našem psím obchůdku je možnost nakoupit granule značky
               Royal Canin, Brit a Delikan za zaváděcí ceny!!
                    Ke každému balení Royal Caninu dárek zdarma!! 
 
        
 
                                       
 
            Proti klíšťatům a blechám nabízím nový přípravek
           FRONTLINE COMBO, nebo osvědčený PETOSAN.
 
 
 
                                
 
 
           Myslete na úpravu svého psího přítele včas!
 
         
                                  
                                                                 
       Objednací lhůty se pohybují v současné době okolo 3 týdnů.  
 
                                                                         
 
                           Na všechny ,,psí parádníky" se těší Ivana Hanousková